Escola Roser Capdevila (Polinyà)

Cantates de 3r

Els passats 25 i 26 de maig els nens i nenes de 3r van interpretar una cantata al Roure, conjuntament amb l’alumnat de 3r de l’escola de la Vila. La cantata es diu el Saltacontes, i l’autor és el castellarenc Dani Coma. Per primer cop vam col·laborar amb la secció de música del Grup de Polinyà, i la de teatre de la Germandat de Polinyà. Va ser una experiència inovidable i els nens i les nenes ho van fer superbé. També va estar a la mateixa alçada el públic que va omplir tota la sala d’actes del Roure els dos dies.

L’any vinent esperem tornar amb una altra cantata que torni a agradar a tothom.

Aquí teniu els dos vídeos per si us ho vau perdre:

Actuació de 3rA de la nostra escola i 3rB de l’escola de la Vila el 25 de maig
Actuació de 3rB de la nostra escola i 3rA de l’escola de la Vila el 26 de maig

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *